O NAŠEJ MATERSKEJ ŠKOLE

MŠ na Kubranskej ulici sa nachádza v horami obklopenom prostredí v blízkosti prameňa Kyselky. Poloha materskej školy umožňuje deťom uvedomovať si na elementárnej úrovni hodnotu životného prostredia pre človeka a živočíchy. V okolí vnímať prírodné scenérie, ich krásu, čaro a ich jedinečnosť.

Zámerom materskej školy je, aby sa deti stali citlivejšími voči prejavom ohrozenia a ničenia prírody, ochraňovali prírodu ako súčasť životného prostredia.

Materská škola vytvára veľmi dobré podmienky na upevňovanie spolupatričnosti a tradícií, organizuje rôzne športové a kultúrno - spoločenské podujatia pre deti, rodičov a pre širokú verejnosť, napr. karnevaly, MDD, Deň matiek, bábkové predstavenia, Mikuláš a rôzne projekty, napr. Mama ocko cvičme spolu, Deň Zeme, Revitalizácia školského dvora. Pre deti rok pred plnením školskej dochádzky pravidelne poskytujeme plavecký kurz.

Materská škola je umiestnená v pokojnom prostredí v blízkosti rodinných domov. Je šesťtriedna, nachádza sa v štyroch rovnocenných pavilónoch. V troch pavilónoch sú triedy, spálne, šatne pre deti a v štvrtom pavilóne / hospodárska budova / je školská kuchyňa, riaditeľňa, kancelária vedúcej školskej jedálne, sklady, práčovňa, kotolňa. Jednotlivé pavilóny sú prepojené spojovacou chodbou. V MŠ prebehla čiastočná výmena okien a kompletná výmena nábytku v triedach.

Vo všeobecnosti sa ciele našej MŠ orientujú na komplexný, celostný rozvoj osobnosti dieťaťa, na podporu a doplnenie výchovy v rodine a na prípravu dieťaťa na bezproblémový vstup do ZŠ. Edukačné ciele vychádzajú z reálnych potrieb dieťaťa, zo sociokultúrneho a historického kontextu a z rekvalifikovania vzťahov medzi MŠ a inými výchovnými inštitúciami, medzi ktorými je na prvom mieste rodina a potom ZŠ. Je dôležité nachádzať a vytvárať otvorené vzťahy medzi nimi, so zámerom hľadať spoločný cieľ a možnosti edukácie detí.

V MŠ pracuje dvanásť kvalifikovaných pedagogických zamestnancov, ktorí zodpovedajú za bezpečnosť a zdravie dieťaťa počas pobytu detí v škole.

MŠ disponuje hračkami, didaktickými pomôckami / počítače, interaktívne tabule /, telovýchovným náčiním, materiálom a doplnkami zodpovedajúce počtu detí a ich veku, sú priebežne doplňované a obnovované. K priestorovým podmienkam patrí aj školský dvor vybavený prístupnou záhradnou architektúrou - preliezačky, šmýkačky, hojdačky, kladina pohyblivý chodník a pieskoviská.

Na rozvíjanie environmentálnej výchovy máme vytvorené vyvýšené záhony. Pri likvidácii prírodných materiálov využívame drvič záhradného odpadu a kompostér. Deti využívajú záhradné náradie - hrable, krhle, vedierka , lopatky. V areáli materskej školy pribudol záhradný altánok.

Materská škola je v prevádzke v pracovných dňoch od 6,15 hod. do 16,00 hod.